Milyonlarca kullanıcının saatlerce vakit geçirdiği ve çeşitli gönderiler paylaştığı Instagram, dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Platformda Reels olarak bildiğimiz kısa kliplerden canlı yayınlara, renkli fotoğraflardan uzun videolara kadar birçok içerik paylaşılıyor. Sürekli değişen ve etkileşim içinde olan bu dev platformda bazı kullanıcılar Instagram filigransız video indirme işlemini merak ediyor.

Videoları telefon hafızalarına kaydetmek isteyen kullanıcılar genelde görüntülerde logo olmamasını tercih ediyor. Filigran ve logolar görüntülerin kime ait olduğunu belirtmek için kullanılabiliyor. Yine de filigranı kaldırmak isteyen ya da doğrudan filigransız olarak indirme yapmak isteyen kullanıcılar için bu rehberimizi hazırladık. İnternetteki en iyi Instagram video indirme uygulaması olan Snaptube ile bu işlemi gerçekleştirmek mümkün mü?

Bölüm 1: Instagram Filigransız Video Nedir ve Snaptube Özellikleri Nelerdir?

Girişte de belirttiğimiz gibi filigranlar herhangi bir yerde paylaşılan gönderilerin kime ait olduğunu göstermek için kullanılan etiketlerdir. Bu etiketlerde gönderiyi oluşturan kişinin kullanıcı adı ve paylaşıldığı platform yazabilir. Örneğin Instagram otomatik olarak bir etiket yerleştirmesi yapmaz. Fakat videoyu paylaşan herhangi bir kullanıcı adını dahil etmek isteyebilir. Bu tür durumlarda ortaya filigranlı video dediğimiz içerikler ortaya çıkar.

Elbette kimi kullanıcı filigransız Instagram video indirme işleminin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Kullanıcılar doğal olarak bu işlemi gerçekleştirerek üzerinde herhangi bir yazı olmayan videolar indirmek ister. Bunula beraber en çok merak edilen konulardan biri de en iyi Instagram video indirme uygulamalarıdır.

instagram video indir filigransız

Ücretsiz İndir

Bu noktada Snaptube yüz binlerce kişinin yardımına koşar ve geniş indirme seçenekleriyle güvenilir bir deneyim sunar. Popüler video indirme uygulaması hem Android hem de iOS’ta Instagram üzerinde indirmek istediğiniz videoları galerinize kaydetme fırsatı sağlar. Hiçbir işlem sınırı bulunmayan Snaptube aynı zamanda tamamen ücretsizdir. Geniş çözünürlük alternatifleri ile video kalitesini ayarlayabilir ve dilediğiniz formatta video indirebilirsiniz.

Peki Snaptube ile Android üzerinde Instagram filigransız video indirme işlemi nasıl yapılır?

Bölüm 2: Android’de Instagram Filigransız Video Nasıl İndirilir?

Android işletim sistemli telefonunuzda Snaptube’u rahatlıkla kullanabilir ve dilediğiniz kadar videoyu hiçbir ödeme yapmadan indirebilirsiniz. Fakat konu filigranlı videolara gelince dikkat etmemiz gereken birkaç nokta bulunuyor.

Adım 1: Instagram videosunda filigran nasıl kaldırılır?

Temelinde bir video indirme programı olan Snaptube, indireceğiniz videolarda filigranı tamamen ortadan kaldırmanızda yardımcı olamayacaktır. Fakat üzerinde yazı ve logo olan videolarda bu etiketleri tamamen kaldırmak için üst düzey montaj programları gerekmektedir. Dolayısıyla filigransız Instagram video indirme işlemi için videonun logosuz halini bulmak en kolay çözüm olacaktır.

Snaptube 50 farklı platformda her çeşit videoyu indirmenize fırsat tanır. Fakat Snaptube ile indireceğiniz videonun üzerinde üst düzey montaj çalışmaları yapmanız mümkün değildir. Dolayısıyla gönderi sahibi videonun filigransız sürümünü yayınlamadıkça ancak yazılı halini indirebilirsiniz.

Adım 2: Snaptube APK ile kurulum işlemi nasıl yapılır?

Video indirmeye başlamak için öncelikle Snaptube’un resmi internet sitesine gitmeli ve APK’yı bilgisayarınıza indirmelisiniz. Daha sonra telefonunuzun Ayarlar penceresine geçiş yaparak “bilinmeyen kaynaktan uygulama yükle” seçeneğine izin vermelisiniz. Bu ayarı yaptıktan sonra Google Play Store’da yer almayan Snaptube’u kendi APK dosyasıyla cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Bir video indirme programı olduğu için Google Play Store’da bulunmayan Snaptube tamamen güvenilir bir yazılımdır. Bunu not ettikten ve telefonunuzdaki gerekli izni verdikten sonra inen dosyaya dokunabilirsiniz. Karşınıza çıkan pencereleri geçerek Snaptube uygulamasının kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

Adım 3: İndirmek istediğiniz Instagram video bağlantısını kopyalayın.

Kurulum işlemini başarıyla sonlandırdıktan Snaptube’a dönün ve uygulamayı çalıştırın. Başarılı video indirme uygulaması telefonunuzda açıkken Instagram hesabınıza giriş yapın.

instagram logosuz video indirme

İndirmek istediğiniz videoyu bulun ve yanında bulunan üç noktaya dokunarak bağlantı adresini kopyalayın.

instagram yazısız video indirme

Snaptube bunun üzerine panoya kopyalanan bağlantıyı algılayacak ve indirme işlemi ekranda belirecektir. Sarı renkteki butona dokunarak indirmeyi başlatabilir ve videoyu doğrudan galerinize kaydedebilirsiniz.

instagram etiketsiz video indirme

Daha önce de belirttiğimiz gibi Instagram filigransız video indirme işlemi tam olarak mümkün değil. Fakat bu yöntemle dilediğiniz her videoyu kolaylıkla telefonunuza indirebilirsiniz.

filigransız video indirme instagram

Bölüm 3: iPhone’da Instagram Filigransız Video Nasıl İndirilir?

iOS işletim sistemine sahip iPhone telefonlarda ise Snaptube’un tarayıcı tabanlı alternatifi Snaptube online kullanıcılara geniş bir destek sunuyor. Snaptube’un sunduğu video indirme desteği tarayıcı üzerinden sunan Snaptube online nasıl kullanılır?

Herhangi bir indirme ve yükleme yapmadan telefonunuzun mobil tarayıcısından Snaptube online aramasını yapın. İnternet sitesine ulaştıktan sonra Instagram’a dönüş yapın ve indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayın. Gönderinin yanında yer alan üç noktaya basarak bağlantı adresini kopyalayabilirsiniz.

filigransız video indirme instagram

iOS kullanıcıları için bağlantıyı yapıştırarak videoyu indirin. Böylece indirilen video iPhone cihazınızın galerisine kaydedilecektir.

intern on Jun 29, 2022

Categories