Milyarca kullanıcıya sahip olan ve piyasadaki en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, hayatınızı diğer kullanıcılar ile paylaşmanız için kullanabileceğiniz en iyi platformlardan birisi olarak öne çıkıyor. Ancak ne yazık ki Instagram’ın da kendi içinde eksileri bulunuyor. Mesela, Instagram’da gezinirken gördüğünüz herhangi bir videoyu veya fotoğrafı Android cihazınıza indirmek istediniz diyelim. Bu durumda, ne yazık ki böyle bir işlemi gerçekleştirme şansınız bulunmuyor.

Tabii, Instagram’ın kendi içinde sahip olduğu sorunlara karşı kullanabileceğiniz çeşitli uygulamalar bulunuyor. Instagramdan video indir işlemi yapabilen çeşitli video indirme araçları sayesinde Instagram desteklemese dahi Instagramdan video indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Peki, bu Instagram dan video indirme işlemi için hangi video indirme aracını kullanmalısınız? İşte, burada birkaç soru işareti bulunuyor. Bu araçlar o kadar kolay bir şekilde tasarlanıp, piyasaya sürülebiliyorlar ki; piyasanın tamamı kalitesiz, kötü amaçlı video indirme uygulamalarıyla dolup taşmış bulunuyor. Bu nedenle, Instagramdan video indirme işlemi yapmak için bir Instagram dan video indirme uygulaması arayan kullanıcılar da zor durumda kalabiliyorlar. Neyse ki artık bu konuda endişelenmek zorunda değilsiniz. Bugünkü yazımızda sizlere, Instagramdan video indirme işlemi için kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan birisi olan Snaptube’u tanıtacağız.

Bölüm 1: Neden Snaptube’u Tercih Etmelisiniz?

Snaptube’u, diğer Instagram dan video indirme uygulamalarından ayıran sebepleri merak ediyor olabilirsiniz. Oldukça normal. Snaptube da piyasadaki birbirinin aynısı kötü amaçlı Instagramdan dosya indirme uygulamalarından birisi olabilir mi? Tabii ki hayır! Snaptube’un güvenilirliği ve kalitesini anlamak istiyorsanız sahip olduğu indirme sayılarına bakabilir ve tam tamına 300 milyondan fazla aktif kullanıcısının yorumlarını okuyabilirsiniz. Yıllardır piyasada bulunan Snaptube, kalitesi ve güvenilir bir uygulama olması sayesinde gün geçtikçe büyüyerek 300 milyon kullanıcı barajını da devirmiş bulunuyor.

i̇nstagram dan video indirme

Ücretsiz İndir

Peki, Snaptube’un öne çıkan özellikleri nelerdir? Bu soruya verebileceğimiz o kadar fazla sayıda cevap bulunuyor ki bunların hepsini tek bir yazıda listelememiz dahi mümkün değil. Çünkü Snaptube’un saymakla bitmeyecek, çoğu uygulamada bulunmayan birbirinden farklı birçok özelliği bulunuyor. Bu nedenden dolayı aşağıda, Snaptube’u diğer Instagramdan video indir işlemi gerçekleştirebilen uygulamalardan ayıran başlıca birkaç özelliği sıralayacağız. Aşağıda listeleyeceğimiz özelliklere ve çok daha fazlasına erişmek için Snaptube’u, tamamen ücretsiz bir şekilde herhangi bir Android cihaza kurabilirsiniz.

 • Herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya reklam içermez.
 • Facebook, Vimeo, Twitter, Instagram gibi 50’den fazla popüler platformdan video veya müzik indirme imkânı sunar.
 • Kişiselleştirilmiş çalma listeleri oluşturabilirsiniz.
 • Oynatma ve indirme işlemlerini uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yani, Snaptube’u bir video izleme aracı olarak da kullanabilirsiniz.
 • Uygulamada bulunan temizlik araçları sayesinde Android cihazınızın rutin temizliğini yapabilir, cihazınızı eskisinden de hızlı bir cihaza dönüştürebilirsiniz.

Bölüm 2: Android Cihaza Snaptube Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

Instagramdan video indir işlemi gerçekleştirmek için Snaptube kullanmaya karar verdikten sonra uygulamanın kurulum ve kullanım aşamasını merak ediyor olabilirsiniz. Bu konuda da sizlere yardımcı olacağız. Hemen aşağıda bulabileceğiniz, oldukça basit ve kullanıcı dostu rehber sayesinde hiçbir teknik bilgiye sahip olmasanız dahi Snaptube’u kullanmaya başlayabilir ve doya doya insta dan video indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 1: Kurulum

Snaptube’u kurmadan önce, cihazınıza APK dosyalarını kurmanıza olanak sağlayan ayarı aktifleştirmeniz gerekiyor. Cihazınızın Güvenlik sekmesinde bulunan ve üçüncü parti uygulamalar ile ilgili olan bu ayarı aktifleştirdikten sonra, kuruluma geçebiliriz.

Kurulum için Snaptube’un internet sitesinde bulunan APK dosyasını indirmeli ve dosyanın üstüne basarak dosyayı çalıştırmalısınız. Daha sonrasında ise ekrandaki yönergeleri takip ederek, sadece birkaç saniye içinde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

instaqramdan video indir

Adım 2: Snaptube’u Kullanarak Instagram’dan Video İndirmek

Snaptube ile Instagram’dan video indirebilmek için iki farklı yöntem bulunuyor. Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini uygulayarak kolaylıkla Instagram dan video indirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

instagramdan müzikli video indirme

Yöntem 1: Doğrudan İndirme

 • Snaptube’u çalıştırın.
 • Uygulamada bulunan Instagram sekmesine tıklayın ve Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Beğendiğiniz herhangi bir videonun sağ alt kısmında bulunan “İndir” tuşuna basın.
 • İndirmeyi başlatmak için mevcut olan çözünürlüklerden herhangi birini seçin.

instagramdan video indirme android

Yöntem 2: Video Bağlantısı Aracılığıyla İndirme

 • Instagram’ı açın.
 • Videonun sağ üst (Reels sekmesindeki videolar için sağ alt) kısmında bulunan üç noktaya basın ve videonun bağlantısını kopyalayın.
 • Snaptube’u çalıştırın ve kopyaladığınız bağlantıyı uygulamanın arama kısmına yapıştırın ve aratın.

Aradığınız video ekranda belirdikten sonra, “İndir” tuşuna basarak ve mevcut çözünürlükler arasından seçiminizi yaparak indirmeyi başlatın.Evet, yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz adımlar sayesinde çok kolay bir şekilde, Instagram veya herhangi bir platformdan istediğiniz videoyu Android cihazınıza indirebilirsiniz. Snaptube’u kullanmaya başlamak için daha ne duruyorsunuz? İyi eğlenceler!

intern on Jun 28, 2022

Categories