Instagram, günümüzün en ilgi çekici ve hızla büyüyen sosyal medya platformlarından biridir. Facebook’un sahibi olduğu Instagram’ın şu anda aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı var. Instagram’a hem fotoğraf hem de video gönderebiliriz, ancak platform herhangi bir içeriği indirmemizi yasaklıyor. Sıklıkla, kullanıcılar bize URL olmadan Instagram videolarını indirmenin mümkün olup olmadığını soruyorlar. Güvenilir bir üçüncü taraf uygulaması kullanarak Instagram videolarını kesinlikle indirebilirsiniz. Bu bilgilendirici öğreticide bunu nasıl yapacağınızı öğreteceğiz.

Bölüm 1. Tek Tıkla Instagram Videolarını URL Olmadan Kaydetmek

Şimdi, Snaptube kullanarak Instagram video bağlantısı üzerinden indirebilirsiniz. Son derece kullanıcı dostu bir çözüm olan uygulama, Instagram’dan her türlü içeriği tek tıkla indirmenize izin verecektir. Yalnızca Instagram değil, aynı zamanda YouTube, Dailymotion, Vimeo, Twitter, Facebook ve daha pek çok farklı kaynaktan video indirmek için Snaptube’u kullanabilirsiniz. Tonlarca başka özellik ile dolu uygulama, favori videolarınızı keşfetmek ve kaydetmek için ilk başvuracağınız yer olacak.
snaptube
İndir

 • Doğrudan telefonunuzdan hiçbir sorun yaşamadan Instagram’dan kolayca video indirebilirsiniz.
 • Ayrıca, diğer birçok video paylaşım sitesi ve sosyal platformdan video indirmemize de izin veriyor.
 • Ara yüz, bir videonun indirilmesi için farklı çözünürlük seçenekleri sunmaktadır.
 • Kullanıcı dostu ara yüzü ile hafif ve ücretsiz kullanılabilen bir uygulamadır.
 • Uygulama ayrıca, kullanıcının ilgi alanına göre yeni ve trend içerikler önerir.
 • Önde gelen tüm Android cihazlarla uyumludur (rootlama gerekmez)

Bölüm 2. URL Olmadan Instagram’dan Video İndirme

Snaptube’nin en iyi yanı, Instagram URL’sini yapıştırabileceğiniz gibi URL’yi elle girerek de video indirebilmenizdir. Bu tekniklerin her ikisini de uygulayabilmeniz için basit talimatları burada listeledik.

Yöntem 1. Bağlantı olmadan Instagram videolarını indirin

Artık bir Instagram videosunun tam URL’sine sahip olmasanız bile, aşağıdaki adımları izleyerek indirebilirsiniz:

 1. Başlamak için, Snaptube resmi web sitesine gidin ve uygulamayı Android cihazınıza indirin.
 2. Şimdi, telefonunuzun ayarlarına gidin ve Snaptube için yüzen pencere seçeneğini açın. Daha sonra Snaptube uygulamasını başlatın ve arka planda etkin kalmasına izin verin.
 3. Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın ve uygulamanın ara yüzünden indirmek istediğiniz videoyu arayın.
 4. İndirmek istediğiniz Instagram videoyu bulduktan sonra, diğer seçeneklerine dokunun ve “Bağlantıyı kopyala” özelliğini seçin.
 5. “Bağlantıyı kopyala” seçeneğine dokunduğunuzda, cihazınızın ekranında (sağ alt köşede) otomatik olarak bir indirme simgesi görünür.
 6. İndirme simgesine dokunun ve indirmek istediğiniz videonun biçimini ve çözünürlüğünü seçin. Bu seçiminiz, indirme işlemini başlatır.
 7. İndirme işlemi tamamlanıncaya kadar bir süre bekleyin. İşlem tamamlandığında size bildirilir, böylece indirilen videoya Snaptube veya telefonunuzun Galerisi üzerinden erişebilirsiniz.

Yöntem 2. URL ile Instagram videolarını indirin

Snaptube, URL’sini manuel olarak sağlayarak Instagram videosu indirmek için de kullanılabilir.

 1. Kopyalayacağınız bir Instagram video URL’si yoksa uygulamayı telefonunuzda başlatın ve istediğiniz videoyu arayın.
 2. Şimdi daha fazla seçeneğe gidin ve “Bağlantıyı kopyala” yazısına dokunun. Bu, videonun URL’sini otomatik olarak kopyalar.
 3. Snaptube’u telefonunuzda başlatın ve arama çubuğuna kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırmanız gerekecektir.
 4. Snaptube bağlantıyı açar ve sayfanın altında bir indirme simgesi belirir. Videoyu kaydetmek için üzerine dokunmanız yeterlidir.
 5. Videonun çözünürlüğünü veya biçimini seçin ve telefonunuza indirilmesi için bir süre bekleyin.

Bazı Android telefonlarda üçüncü taraf kaynaklardan uygulama indirmemize izin verilmediğini lütfen unutmayın. Bu sorunu çözmek için telefonunuzun Ayarlar > Güvenlik bölümüne gidin ve Bilinmeyen Kaynaklar’dan uygulama indirme seçeneğini etkinleştirin. Bu şekilde, Android cihazınıza Snaptube’u doğrudan web sitesinden indirebilirsiniz.

Video telefonunuza indirildikten sonra, videoya doğrudan telefonunuzun yerel Galerisi veya Video uygulamasından erişebilirsiniz. Video ayrıca Snaptube ara yüzünde de mevcuttur. Aynı şekilde, Snaptube kullanarak Instagram’dan fotoğraf da indirebilirsiniz.

Artık Instagram videolarını URL olmadan nasıl indireceğinizi öğrendiğinize göre, ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Devam edin ve aynı sorundan kurtulmalarına yardımcı olmak için bu kılavuzu arkadaşlarınızla da paylaşın. Snaptube kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, bize bildirin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!

Chief Editor on Jun 01, 2020

Categories