Facebook’tan video indirebilmek için kullanabileceğiniz onlarca farklı hizmet bulunmakta. Bu hizmetlerin bazıları site olarak, bazıları da uygulama olarak istediğiniz içerikleri cihazınıza kaydetmenizi sağlıyor. Bunlardan en çok bilinenlerinden ikisi ise Facebook video indirelim ve Snaptube. Bu içeriğimizde bu iki indiriciden bahsederek hangisini kullanmanız gerektiğine karar vermenize yardım edeceğiz.

Bölüm 1: Facebook Videoindirelim’in Avantaj ve Dezavantajları

Facebook Videoindirelim, Facebook’ta paylaşılan videoları indirmeye yarayan bir sitedir. Bu sitenin birçok avantajı vardır, ancak aynı zamanda bazı dezavantajları da mevcuttur. Gelin bazılarına göz atalım.

facebook video indirelim

Avantajlar:

 • Facebook Videoindirelim, Facebook’ta yayınlanan videoları kolayca indirmeyi sağlar. Bu, özellikle internet bağlantınız yavaş olduğunda veya videoyu daha sonra izlemek istediğinizde oldukça yararlıdır.
 • Bu uygulama, videoları indirirken orijinal kalitede indirmeyi de destekler. Böylece, videoyu izlerken kalite kaybı yaşamazsınız.
 • Facebook Videoindirelim, indirme işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Bu sayede, videoyu indirmek için çok fazla zaman harcamazsınız.

Dezavantajlar:

 • Facebook Videoindirelim’den video indirirken bazı cihazlarda uyumluluk problemleri yaşayarak zaman kaybedebilirsiniz.
 • Facebook Videoindirelim ile video indirirken her ne kadar orijinal kaliteye ulaşabilseniz de 4K video indirme şansınız bulunmuyor, maksimum olarak Full HD kalitesinde indirebiliyorsunuz.

Bölüm 2: Videoindirelim ile Snaptube Karşılaştırması

Snaptube da Videoindirelim gibi, internetteki videoları indirmek için kullanabileceğiniz bir hizmettir. İki araçla da aynı şeyi yapabilirsiniz, fakat aralarında bazı farklılıklar bulunur. Peki nedir bunlar?

Facebook Videoindirelim ve Snaptube, sadece Facebook değil, diğer platformlardan da video indirmeyi destekler. İki tarafın da sahip olduğu bu özellikte Snaptube daha fazla platform seçeneğiyle, Facebook video indirelim ise gizli hesaplardan video indirme seçeneğiyle öne çıkar.

facebook video indirelim

Ücretsiz İndir

Video indirelim Facebook sitesinde videolarınızı maksimum kalite olarak 1080p ile indirebilirsiniz. Snaptube ise bu konuda daha çok öne çıkar, çünkü kullanıcılarına 4K video indirme imkânı sunar.
Snaptube bir uygulama olarak karşımıza çıkarken Facebook Videoindirelim’i internet sitesi üzerinden kullanabilirsiniz. Bu durumda seçiminiz, sizin nasıl bir hizmet kullanmak istediğinize bağlıdır.

Bölüm 3: Facebook Videoları Nasıl İndirilebilir?

Bu iki platformun özellikleri ve aralarındaki benzerliklerin / farklılıkların bir kısmı bu şekildeydi. Peki Facebook’taki videoları Snaptube veya Facebook video indirelim kullanarak nasıl cihazınıza kaydedebilirsiniz?

Facebook Videoindirelim kullanarak Facebook videolarını indirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Facebook’a girip istediğiniz videoyu bulun ve açın.
 • Videonun altındaki “Paylaş” butonuna tıklayarak videonun URL adresini panoya kopyalayın.
 • Facebook Videoindirelim sitesine girin.
 • Kopyaladığınız URL adresini Videoindirelim’e yapıştırın.
 • İstediğiniz ayarları seçin ve indirme işlemini başlatın.

Snaptube kullanarak video indirmek isterseniz aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

facebook video indirelim

 • Snaptube’un resmî sitesine girip kendi cihazınıza uygun versiyonu telefonunuza indirin.
 • Facebook’a girip istediğiniz videoyu bulun ve açın.
 • “Paylaş” butonuyla videonun URL adresini cihazınızda kopyalayın.
 • İndirdiğiniz Snaptube uygulamasını açın.
 • Kopyaladığınız video URL’sini Snaptube’daki boşluğa girin.
 • İstediğiniz ayarlarla video indirme işlemini başlatın.

facebook video indirelim

facebook video indirelim

Snaptube veya video indirelim Facebook araçlarını işte bu şekilde kullanabilirsiniz.

Bölüm 4: Sık Sorulan Sorular

Facebook’tan video indirici uygulamalarla ilgili kullanıcıların kafasına takılan bazı soru işaretleri bulunmakta. Bu kısımda Facebook da video indirelim araçlarıyla ilgili sık sorulan soruların bazılarını cevaplandıracağız.

Facebook videolarını Full HD 1080p indirebilir miyim?

Evet. Facebook Videoindirelim uygulaması ile Facebook videolarını Full HD 1080p kalitesinde indirebilirsiniz. Bu kalite seçeneği, indirme seçenekleri arasında mevcuttur ve indirme işlemini başlatmadan önce seçebilirsiniz. Snaptube kullanarak da bu kalitede video indirmeniz mümkün.

Facebook videoları cihaza indirildikten sonra nereye kaydedilir?

Facebook videoları, cihazınızda belirlenen varsayılan indirme klasörüne kaydedilir. Bu klasör genellikle “İndirilenler” klasörü olarak adlandırılır ve cihazınızın hafıza kartında veya dahili hafızasında bulunur. Eğer videoyu bulamadıysanız galerinize veya diğer bir muhtemelen varsayılan indirme klasörüne göz atmanızı öneririz. Videoyu müzik olarak indirdiyseniz cihazınızın yerel müzik uygulamasına da bakabilirsiniz.

Canlı yayınları indirebilir miyim?

Evet! Fakat bunu yapabilmeniz için öncelikle canlı yayının bitmiş ve yayımlanmış olması gerekir. Canlı yayın sürerken kendisini indirebilmeniz mümkün değildir. Yayının bitmesinin ardından linkini kopyalayıp Snaptube veya Facebook Videoindirelim’e yapıştırarak canlı yayın videolarını cihazınıza kaydedebilirsiniz.

intern on Jan 02, 2023

Categories