Aylık yüz milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan Facebook kesinlikle devasa bir sosyal medya platformu. Dolayısıyla pek çok kişi Facebook video indir işleminin nasıl yapıldığını merak ediyor. Peki sayısız kullanıcı tarafından yüz binlerce kez aratılan bu işlem nasıl yapılıyor? Facebooktan video indir araması yapan kullanıcılar dev sosyal medya platformunda yer alan videoları nasıl indiriyor? Yemek tariflerinden film kesitlerine, komik videolardan rehber içeriklere kadar indirebileceğiniz pek çok video var. Peki bu videolar nasıl indirilir? İşte konu hakkında bilmeniz gereken her şey.

Bölüm 1: Facebook Video İndir Programının Özellikleri

Facebookda video indir işlemini yaparken kullanabileceğiniz Snaptube uygulaması, kullanıcılara son derece faydalı özellikler sunar. Peki nedir bu özellikler? Dilerseniz birkaç tanesini hemen sayalım.

facebook video indir

Ücretsiz İndir

Ücretsiz

Öncelikle söylemeliyiz ki Snaptube tamamen ücretsizdir. Uygulama, birçok kullanıcının önem verdiği bu özelliğe başından beri sahiptir. Snaptube, hizmetini gelecekte de ücretsiz sunmaya devam edecektir.

Farklı platform seçenekleri

Snaptube sayesinde sadece Facebook’tan değil, aynı zamanda farklı platformlardan da video indirmeniz mümkün. Aklınıza gelebilecek onlarca sosyal medya uygulamasındaki videoları Snaptube ile indirebilirsiniz.

Yüksek kalite

Snaptube ile videolarınızı en yüksek kalitede indirmeniz mümkün. Facebook videolarını 4K çözünürlükte, kalite kaybı yaşamadan cihazınıza kaydedin!

Bölüm 2: Facebook videosu nasıl indirilir?

Facebook video indir işlemi için Snaptube programını kullanabiliriz. Burada bir rehber oluşturması açısından Snaptube uygulamasının resmi internet sitesine ulaşalım.

Fakat öncesinde indirme sürecinde problem yaşamamak için bir ayar değişikliği yapmak gerekiyor.

Adım 1: Telefonunuzun Ayarlar penceresini açın ve Gizlilik ile Güvenlik penceresine ulaşın.

Adım 2: Burada yer alan “bilinmeyen kaynaklardan uygulama indirme” seçeneğine izin verin.

Adım 3: Web tarayıcınıza Snaptube yazın ve resmi internet sitesine ulaşın.

Adım 4: Uygulamanın ana sayfasından Snaptube’u telefonunuza indirin. Kendinize uygun versiyonu seçeren Snaptube’u cihazınıza kurun.

Adım 5: Video indirmek istediğiniz sosyal medya uygulamasına girin, mesela Facebook.

facebook video indir

Adım 6: İndirmek istediğiniz videoyu bulup linkini kopyalayın. Bunu, “Paylaş” butonuna tıklamanızın ardından “Linki kopyala”ya basarak yapabilirsiniz.

Adım 7: Cihazınıza indirdiğiniz Snaptube uygulamasını açın.

facebook video indir

Adım 8: Facebook’tan kopyaladığınız linki Snaptube uygulamasında bulunan ilgili boşluğa yapıştırın.

Adım 9: İstediğiniz ayarları seçerek Facebookda video indir işlemine başlayın.

facebook video indir

Adım 10: Videonuzun keyfini çıkarın!

Bölüm 3: En İyi 8 Facebook Videosu

Face video indir işlemini gerçekleştirmek istiyor fakat ne indireceğinizi bilemiyor musunuz? Endişelenmenize hiç gerek yok. Bu listemizde Facebook’taki en iyi videolardan sekiz tanesini sizler için derledik. Gelin bakalım neler varmış?

https://fb.watch/hM0hOqTxIB/?mibextid=v7YzmG

Bu videoda Show TV’nin sevilen dizisi Çukur’dan unutulmaz bir sahnenin oynatıldığını görüyoruz. Çukur hayranlarının bayıldığı bu videoda Yamaç, Azer’e sert bir racon keserek hayranların gönlünde taht kurmayı başarıyor.

https://fb.watch/hM0nbb3JQf/?mibextid=v7YzmG

Hayvan videoları hepimizin vazgeçilmezi. Bu videoda çocuğu uyuyakalan bir anne köpeğin diğer bir köpekten yardım istediğini, diğer köpeğin ise duruma el atarak alana bir insanı çağırdığını görüyoruz. İşin sonunda ise anne köpek çocuğuna kavuşurken yardımcı köpek arkadaşına yardım etmenin mutluluğuyla gülüyor.

https://fb.watch/hM0tyCU5bj/?mibextid=v7YzmG

Tıpkı hayvanlar gibi çocukları izlemek de oldukça kalp ısıtıcı bir deneyim bizler için. Bu videoda bir çocuğun ilginç bir düzeneğe konduktan sonra adeta havada süzüldüğü eğlenceli anlara tanıklık ediyoruz.

https://www.facebook.com/reel/604365138146342?mibextid=0NULKw&fs=e&s=TIeQ9V

Bakım videolarının da oldukça iyi rağbet gördüğünü söyleyebiliriz. Bu videoda bir berberin küçük alanda harikalar yarattığını gözlemliyoruz. Oldukça rahatlatıcı bir video!

https://www.facebook.com/reel/1120370021940488/?mibextid=0NULKw&fs=e&s=TIeQ9V

Bu videoda ise her marketin kullanması gereken, market arabalarına entegre edilmiş ilginç bir sistemin kullanımını görüyoruz. Arabayı kullanabilmek için para atmak, parayı geri alabilmek içinse arabayı doğru bir şekilde park etmek gerekiyor.

https://fb.watch/hM1e0i-6lI/?mibextid=v7YzmG

Bu videoda sevilen futbol yıldızı Messi’nin attığı golü yakın bir açıdan izleyebilme şansı elde ediyoruz. Bu videoyla faceden video indir işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.facebook.com/reel/453664783512480/?mibextid=0NULKw&fs=e&s=TIeQ9V

Sıradaki videomuz, ilginç bir animasyondan oluşmakta. Siz hiç tavukların yumurtalarıyla futbol oynadığını gördünüz mü? Bu soruya olan cevabınız artık evet!

https://fb.watch/hM1mBxUDa9/?mibextid=v7YzmG

Son videoda oldukça etkileyici bir güç gösterisiyle karşı karşıyayız. Dışarıdan bakınca normal bir insan gibi gözüken genç, hiç de normal olmayan bir güç seviyesiyle izleyenleri etkiliyor. Facebook MP4 indir seçiminizi bu videodan yana kullanabilirsiniz.

Bölüm 4: SSS

Facebook video indirme uygulaması ücretsiz mi?

Facede video indirme işlemi tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Programa hiçbir ödeme yapmadan video indirebilirsiniz. İşlemlerinizde sınırlama olmadığından emin olmak için Snaptube’u tercih etmenizde fayda vardır. Bazı programlar sınırlı olarak indirme işlemlerini ücretsiz sunar. Fakat daha sonra programın sağladığı hizmetler ödeme duvarının arkasına alınır. Bu noktada hiçbir noktada ödeme talep etmeyen Snaptube öne çıkmaktadır.

Facebook indiricisi hangi video kalitesini destekliyor?

Facebook canlı yayın indirme işlemini ya da benzer bir indirme sürecini yaparken farklı çözünürlükler seçebilirsiniz. İnternet bağlantınıza bağlı olarak düşük ya da yüksek çözünürlükte video indirebilirsiniz. Örneğin Snaptube 480p, 720p, 1080p, 2K veya 4K çözünürlüklerinde indirme yapmayı desteklemektedir.

Facebook video bilgisayara indirilebilir mi?

Elbette. Facebook video indir online işlemi bilgisayarınızda da mümkündür. Video bağlantısını video indiricinin arayüzüne yapıştırın. Video daha sonra web tarayıcınız üzerinden bilgisayarınıza inecektir. Böylece Facebook video indir online işlemi bilgisayarınız üzerinde gerçekleşecektir.

intern on Jan 02, 2023

Categories