Günümüzde tıpkı diğer sosyal medya platformları gibi Facebook da iyice popüler bir hâle geldi. İnsanlar, bu platformlarda sevdikleriyle çeşitli içerikler paylaşıyorlar. Bunun yanında çeşitli sayfalar da paylaştıkları videolarla takipçilerinin keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Facebook’ta birçok video bulunduğu için kullanıcılar da bunları dönüştürüp cihazlarına indirmek istiyor. Facebook video dönüştürme araçları sayesinde, Facebook’taki videoları siz de dönüştürüp kendi cihazınıza indirebilirsiniz. Bu yazımızda bu Facebook video dönüştür işlemini yapmak için kullanabileceğiniz bazı uygulamalardan bahsettik.

Bölüm 1: Facebook dönüştürücü uygulamaları nelerdir?

Snaptube:

Bu uygulama sayesinde Android işletim sistemine sahip cihazlarda video dönüştürme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Snaptube; sadece Facebook’tan değil, aynı zamanda onlarca farklı sosyal medya platformundan video indirmenize de olanak sağlar.

Snapsave:

Android cihazlarda ve internet üzerinden kullanabileceğiniz Facebook dönüştürücü Snapsave sayesinde videolarınızı hızlıca dönüştürüp indirebilirsiniz.

Allinonedownloader:

Allinonedownloader da Android cihazlarda kullanabileceğiniz Facebook video dönüştür araçlarından bir tanesi. Bu hizmet sayesinde Twitter, Instagram gibi farklı platformlardaki videoları da dönüştürebilirsiniz.

Savefrom:

Bu uygulamayı internet tarayıcınız üzerinden kullanarak Facebook video dönüştürücü indir işlemini yapmaya gerek kalmadan videolarınızı dönüştürebilirsiniz. Tıpkı diğer hizmetlerde olduğu gibi Savefrom ile de birçok farklı sosyal platformdan video dönüştürebilirsiniz.

FDownloader:

Android kullanıcılarının hizmetine sunulan Face video dönüştürücü FDownloader, popüler sosyal medya platformu Facebook’taki videoları dönüştürmenizi sağlar. FDownloader sayesinde istediğiniz videoları cihazınıza sonra izlemek üzere kaydedebilirsiniz.

Videoindirelim:

İnternet tarayıcınız üzerinden kullanabileceğniz Videoindirelim hizmeti sayesinde Instagram ve Facebook videolarını dönüştürebilirsiniz. Videoindirelim sayesinde gizli hesaplardaki videoları indirmeniz de mümkün!

Ssyoutube:

Ssyoutube, tamamen tarayıcı üzerinden çalıştırabileceğiniz bir Facebook video dönüştürme hizmetidir. Kendisi, birçok video paylaşım sitesinde olduğu gibi Facebook’taki videoları da dönüştürmenize yardım eder.

Bölüm 2: Snaptube’un Özellikleri: Facebook Videosu Nasıl İndirilir?

Yukarıda bahsettiğimiz uygulamalar arasında öne çıkanlardan bir tanesi şüphesiz ki Snaptube. Peki Snaptube ile nasıl Facebook videosu indirilir? Gelin bunu adım adım anlatalım.

facebook video dönüştür

Ücretsiz İndir
  • Öncelikle Snaptube’un resmî internet sitesine girin.
  • Snaptube uygulamasının size uygun sürümünü indirin. İndirme işleminden önce telefonunuzun ayarlarının “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesinden bilinmeyen kaynaklardan dosya indirme seçeneğini açtığınıza emin olun.
  • Facebook’a girip indirmek istediğiniz videoyu bulun.
  • “Paylaş” butonuna tıklayarak videonuzun URL adresini kopyalayın.
  • Snaptube uygulamasına girerek ilgili boşluğa videonun adresini yapıştırın.
  • İndirme işlemini başlatın.

facebook video dönüştür

facebook video dönüştür

Video dönüştürücü Facebook Snaptube sayesinde video indirmek işte bu kadar kolaydı. Bu adımları tamamlamanızın ardından videonuzu internetsiz bir şekilde izleyebilir, dilerseniz de arkadaşlarınızla paylaşarak keyfini birlikte çıkarabilirsiniz.

Bölüm 3: Sık Sorulan Sorular

Bir videoyu nasıl paylaşabilirim?

Bir Facebook videosu paylaşmak istiyorsanız uygulayabileceğiniz iki yöntem bulunuyor.
Bunlardan ilki, videonun linkini kopyalamak. Videoya girmenizin ardından “Paylaş” butonuna tıklayıp videoyu Facebook üzerinden istediğiniz kişiye göndermeniz mümkün. Fakat eğer videoyu bir dosya olarak paylaşmak istiyorsanız öncelikle onu indirmelisiniz.
Bunu yapmak için Snaptube uygulamasını indirerek üstte anlattığımız adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Videoyu indirmenizin ardından WhatsApp gibi uygulamaları kullanarak sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Facebook video arşivi nerede?

Facebook’taki video arşivinizi kendi profilinizde bulmanız mümkün. Fakat muhtemelen aradığınız cevap bu değil, çünkü istediğiniz şey videoların telefonunuzdaki yeri.
Bu sorunun cevabı telefondan telefona değişse de videolarınızı çok büyük ihtimalle Dosyalar > İndirilenler kısmında bulmanız mümkün. Buna ek olarak galerinizdeki videolar klasörünü kontrol etmeyi de unutmayın, çünkü videolar otomatik olarak oraya kaydedilmiş de olabilir.

Facebook videoları neden yüklenmiyor?

Facebook videolarının yüklenmemesinin ardında farklı nedenler olabilir. Genellikle aşağıdaki sebepleri dikkate almanız gerekir:
İnternet bağlantısının yavaş olması: Video yüklenirken, internet bağlantısının yeterince hızlı olmaması nedeniyle, video yüklenemeyebilir. Bu durumda, internet bağlantınızı kontrol edin ve daha iyi bir bağlantı sağlamaya çalışın.
Video dosyasının çok büyük olması: Yüksek boyutlu dosyaları indirmek de bir o kadar zordur. Dolayısıyla, indirdiğiniz video çok büyükse biraz sabretmek durumunda kalacaksınız.
Yanlış link kullanımı: İndirmek istediğiniz videonun linkini uygulamaya yapıştırırken yanlışlıkla bir harfe bastıysanız link bozulur, bu yüzden videoyu indiremeyebilirsiniz. Doğru linki kullandığınızdan emin olmalısınız. 
Facebook’ta bir sorun olması: Facebook, zaman zaman bazı sorunlar yaşayabilir. Bu sorunlar nedeniyle, videolar yüklenemeyebilir. Bu durumda, Facebook’un bu sorunu çözdüğünden emin olun ve daha sonra tekrar deneyin.
Bu sorunları gözden geçirdikten sonra Facebook video dönüştür işlemini tekrar gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

intern on Dec 30, 2022

Categories