Anime izlemek, ülkemizde de oldukça popüler bir hobi hâline gelmiş durumda. Milyonlarca anime hayranı, sevdikleri içeriklere ulaşabilse de onları indirmek konusunda sorun yaşayabiliyor. Sonuçta anime siteleri indirme opsiyonunu her zaman sunmuyor. Bu noktada ise devreye anime indirme siteleri giriyor. Bu siteler sayesinde istediğiniz anime bölümlerini telefonunuza ücretsiz indirebiliyorsunuz. Peki bu siteler neler, anime indir işleminde nasıl kullanılmalılar? Gelin anlatalım.

Bölüm 1: En iyi anime siteleri neler?

Anime bulmak ve izleyebilmek için kullanabileceğiniz birçok farklı internet sitesi bulunmakta. Fakat bunların hepsinden anime indirmek mümkün değil. Yine de izlemek için kullanabileceğiniz bazı sitelerin özelliklerinden aşağıda bahsettik.

Türk Anime TV

Türk Anime TV, Türkçe anime konusunda en popüler sitelerden bir tanesidir. Yüzlerce animeyi alt yazılı izleyebilmekle birlikte anime ve manga konusundaki son haberlere de bu siteden erişebilirsiniz.

TRanimeizle

TRanimeizle sitesi A’dan Z’ye sunduğu geniş kataloguyla animeseverlerin gözdesi hâline gelmiş durumda. Bu siteden istediğiniz animeleri izleyebilir, son haberleri okuyabilir, sitenin Discord sunucusundan diğer anime hayranlarıyla tanışıp konuşabilirsiniz.

Tranimeci

Tranimeci, diğer sitelerden farklı olarak daha çok Çin animelerine yönelen bir site. Bu siteden daha niş eserlere erişebilir, çıkış takvimlerini takip edebilir, anime önerileri ve animelerle ilgili eğlenceli yazılı içeriklere erişebilirsiniz.

DonghuaTR

DonghuaTR sitesiyle istediğiniz animeleri alt yazıyla birlikte bulabilmenizin yanı sıra “Şaşırt Beni” özelliğini kullanarak rastgele bir anime önerisi alabilir, “Filtre” özelliğiyle aradığınız animeyi çıkış yılı, tür, stüdyo gibi özelliklerle bulmaya çalışabilirsiniz. Sitenin yönetici ekibine istediğiniz zaman geri bildirim vererek istediğiniz animelerden bahsedebilirsiniz.

Bölüm 2: Anime indirme siteleri & yolları

Öncelikle söylemeliyiz ki anime indirmek için kullanabileceğiniz birçok site var. Bunların beş tanesinden bahsederek başlayabiliriz.

Snaptube

Snaptube, internetten animeler dahil olmak üzere birçok video içeriğini indirmenizi sağlayan bir uygulamadır. Bu telefona anime indirme programı anime platformlarını desteklediği için istediğiniz bölümleri bulabilmenizi sağlar. Anime indirme uygulaması Snaptube, sunduğu 4K indirme özelliği sayesinde diğer platformlarla olan farkını ortaya koymaktadır.

Anime-indir

Anime indir sitesi sayesinde yüzlerce farklı anime seçeneğinden istediğinizi bularak indirebilirsiniz. Fakat söylememiz gereken bir şey var ki bu sitede maksimum 1080p’lik animeler bulabilirsiniz, eğer aradığınız buysa göz atmanızı öneririz.

Turkanimeindir

Turkanimeindir sitesi, hem en sevilen hem de hiç bilinmeyen animeleri Türkçe alt yazı seçeneğiyle indirmenize olanak sağlıyor. Eğer aradığınız anime bu sitede yoksa istek formuyla istediğinizi belirtebilmeniz de mümkün.

Anizm

Anizm sitesi de en güncel animeleri Türkçe alt yazı seçeneğiyle kullanıcılarına sunan bir anime indirme sitesi. Üstelik Anizm’in Tavsiye Robotu özelliği sayesinde istediğiniz bir anime türü ve yapım yılı seçerek kendinize uygun animeyi bulabilirsiniz, mükemmel değil mi?

Anime Densetsu Forum

Anime Densetsu Forum’da Türk anime hayranları buluşuyor, tartışıyor ve kaynaşıyor. Bu site sayesinde kendinize uygun anime indirme uygulamaları bulabilir, ihtiyaç duyduğunuz noktalarda diğer animeseverlerden destek alabilirsiniz.

Bölüm 3: Snaptube ile nasıl anime indirilir?

Anime indir işleminin en kolay yollarından bir tanesi Snaptube. Dolayısıyla biz de bu uygulamayı baz alarak telefonunuza nasıl anime indirebileceğinizi sizlerle paylaşacağız.

anime indir

Ücretsiz İndir

Adım 1: Snaptube’u cihazınıza kurun.

Öncelikle Snaptube uygulamasını telefonunuza kurmanız lazım. Bunun için resmî Snaptube sitesine girip kendinize uygun versiyonu APK olarak cihazınıza indirmelisiniz. Bunu yapmadan önce telefonunuzun “Ayarlar” kısmından “Gizlilik ve Güvenlik”e girip bilinmeyen kaynaklardan dosya indirme seçeneğini aktifleştirmelisiniz.

Adım 2: Snaptube’a girin.

Şimdi ise cihazınıza kurduğunuz Snaptube uygulamasını açmanız gerek. Uygulama ana sayfanızda nereye indiyse oraya gidip Snaptube’un simgesine tıklayarak uygulamaya girebilirsiniz.

anime indir

Adım 3: Animenizi aratın ve bulun.

Snaptube’a girerek indirmek istediğiniz animeyi aratın. Örneğin Naruto indirmek istiyorsanız arama kısmına “Naruto 1. bölüm” yazabilirsiniz. Karşınıza çıkan yüzlerce sonuçtan size uygun olana tıklayın.

anime indir

Adım 4: İndirme butonuna tıklayın.

Videoya tıklamanızın ardından bulacağınız indirme butonuna tıklayın. İndirme butonu, aşağı bakan bir ok olarak görünecektir.

Adım 5: Çözünürlük ayarlarını seçin ve indirmeye başlayın.

Son olarak animenizi hangi ayarda indireceğinizi seçerek indirme işlemine hemen başlayın. Snaptube ile ister düşük çözünürlük, isterseniz de 4K’ya kadar çıkan Full HD kaliteyi seçebilirsiniz. Daha yüksek kalite, daha büyük bir dosya boyutuna yol açacaktır.

Adım 6: Tadını çıkarın!

İndirdiğiniz animeyi internet yokken izleyebilir, arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

intern on Jan 03, 2023

Categories