Android, açık kaynaklı olduğu için akıllı telefon kullanıcıları arasında en çok tercih edilen işletim sistemi haline geldi. Sonuçta düzenli şekilde açıklanan birçok imkanı birlikte getiriyor. Play store, sayısız mobil uygulamaları yüklemek için resmi platformdur ve işletim sistemi ayrıca herhangi bir kilit açma işlemine gerek kalmadan üçüncü taraf uygulamalarını .APK formatında ekleme seçeneğini de kullanıcılarına sunuyor. Söz konusu video oynatmak olunca, bunun için çok güzel özelliklere sahip bazı uygulamalar bulacaksınız. UX ve UI’deki sürekli gelişimle beraber, kullanıcının her türlü video dosyası formatını istenen çözünürlükte oynatmasını sağlayan gelişmiş özellikler eklenmeye devam ediyor. Aşağıda sizin için Android telefonları için en havalı video oynatıcıların bir listesini hazırladık.

Android Telefonlar için Top-10 Video Oynatma Uygulamaları

1. Snaptube

Günümüzde Android için en iyi video oynatma uygulamalarından bahsederken akla ilk gelen uygulama Snaptube oluyor. Snaptube, kullanıcıların ister video ister ses olsun, mevcut tüm çevrimdışı multimedya içeriklerini oynatmasını sağlayan çok amaçlı bir uygulamadır. Bu, sadece çevrimdışı bir video oynatıcı değil, çünki aynı zamanda tüm video akışı sitelerine Snaptupe üzerinden erişmeniz mümkün. En sevdiğiniz sitelerin yer imlerini yerleştirerek sadece bir dokunuşla erişim sağlayabileceğiniz son derece özelleştirilebilir bir uygulamadır. Herhangi bir çevrimiçi video oynatılırken, çözünürlüğü kontrol edebilir ve video dosyasını mp3 formatında da oynatabilirsiniz. Ekranın yukarısındaki arama çubuğunda, videoya ilişkin anahtar kelimeyi girmeniz yeterlidir ve video anında ekranınızda görünecektir.

snaptube
İndir

2. MX Player

Aradığınız şey piyasadaki en güçlü Android video oynatıcısı ise, o zaman hemen MX Player’i yükleyin. Diğer rakipleriyle karşılaştırıldığında çok daha fazla sayıda dosya formatını oynatabilme becerisine sahiptir. Dahili HW + moduyla çalışan donanım hızlandırma özelliğiyle birlikte geliyor. MX Player, kullanıcılar için çok çekirdekli kod çözme ve ayrıca yakınlaştırma ve uzaklaştırma seçeneklerini de sunar. Kaydırma hareketleriyle, yönlendirme, geri, sonraki ve önceki gibi oynatma kontrolleri üzerinde kendiniz kontrol sahibi olabilirsiniz. Çocukları korumak amacıyla arama özelliklerini engellemek ve diğer uygulamaların açılmasını önlemek gibi ebeveyn kontrolü seçeneklerine de sahiptir.

3. KM player

Android için benzersiz video oynatma uygulamaları listesinde KM Player’in farklı bir konumu var. Başlangıçta masaüstü bilgisayarlar için tasarlanmıştı ve tüm masaüstü bilgisayarlarla uyumludur. Şimdi ise PandoraTV bu uygulamayı play store’da kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu Android video oynatıcısı, mümkün olan en yüksek çözünürlükte her türlü videoyu destekliyor. Dünya çapında kullanıcıların rahatlığını temin etmek için uygulama toplam 30 dilde sunulmakta. Kayan ekran, video izlerken çoklu işlev yapmanızı sağlar. Oynatma seçeneği, bir video klibi ayrıntılı olarak izlemek için yavaşlatma ve hızlandırma özelliklerini destekliyor. Şu anda, geliştiriciler uygulamayı üç farklı modda sunuyor: ayna modu, pro ve VR.

3. VLC player

Normal bir bilgisayar kullanıcısı olarak, VLC adı size tanıdık geliyordur. VLC, PC için açık kaynaklı ve en başarılı video oynatıcılarından biridir. Artık geliştiricileri bu uygulamayı aynı güçlü özellikleriyle Android platformunda da kullanıcılara sunmaya başladı. İnternette bulunan diskler, cihazlar ve ağ akış protokollerinin büyük çoğunluğu ile uyumludur. Uygulamada herşeyin kontrolünü elinize alarak ses ve video dosyalarını oynatabilirsiniz. Tıpkı PC sürümü gibi, Android uygulaması da tüm ses formatlarını çalmak için ekolayzırlar ve filtreler ile donatılmıştır. Otomatik döndürme, hareket kontrolü ve en-boy oranı ayarlaması, VLC player’da bekleyebileceğiniz temel kontrollerden bazılarıdır.

4. BS player

BS Player, video oynatıcıları üzerinde tam bir teknik kontrole sahip olmak isteyenler içindir. Bu, ağır video dosyalarını oynatmak için maksimum işlemci performansından yararlanan donanım hızlandırma özelliğine sahip bir video oynatıcısıdır. Çok çekirdekli kod çözme desteği ile oynatma hızını ve akıcılığını önemli ölçüde artırır. Videoların yanı sıra, uygulamayı arka planda minimize ettiğinizde ses dosyalarını da destekler. Oynatma hızını arttırdığınızda, uygulama pilin aşırı tüketimini de önler. İnternete bağlandıktan sonra BS Player altyazıları da otomatik olarak bulur ve video ile birlikte oynatır. Ayrıca OTG kablosu veya sıkıştırılmamış .RAR dosya formatı yardımıyla doğrudan video oynatımını destekler.

5. GOM player

GOM Player, Android platformunda mevcut olan en basit ve en kullanışlı video oynatıcılardan biridir. Tıpkı VLC gibi, öncelikle PC’ler için tasarlanmıştı. Daha sonra, geliştirici şirket uygulamayı Android platformuna da dahil etti. GOM Player, altyazı yönetimi ile birlikte her türlü kodlanmamış video dosyasını destekliyor. Hız kontrolü, parmak hareketlerini algılama ve ışık kontrolü, uygulamanın oldukça etkileyici olan ana işlevlerinden bazılarıdır. 360-derece videoları mümkün olan en yüksek çözünürlükte oynatmanızı sağlayan kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Video oynatıcı ile birlikte, ses oynatıcısını, belleğe kaydetme uygulamasını ve LAN uzaktan kumanda uygulamalarını da deneyebilirsiniz.

Chief Editor on May 16, 2022

Categories